Zdieľanie

Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekarne.sk / strana 3 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Dnes je posledný deň možnosti prispieť na " DEŇ NARCISOV špeciál "

authorTASR datePiatok, 23.10.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Dnes 14.8. končí zbierka Deň narcisov špeciál. Ak ste ešte tak neurobili, prosíme Vás aby ste zaslali prázdnu sms na číslo 848.

Lekarne.sk

Tradiční český výrobce respirátorů FFP3 zásoboval v době pandemie český stát, teď pomáhá také lékařům.

authorTASR dateStreda, 23.10.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Firma Moldex-Metric AG & Co. KG (dále jen Moldex) je výrobcem profesionálních produktů pro ochranu dýchání a sluchu. Dodávky do Evropy zajišťují závody v německém Walddorfhäslach poblíž Stuttgartu a závod v České republice v Ústí nad Orlicí. V průběhu pandemie dodával MOLDEX Ministerstvu zdravotnictví ČR rozhodující množství FFP3 respirátorů.

Lekarne.sk

Vodíková voda pomáha aj pri udržiavaní silnej imunity

authorTASR datePondelok, 23.10.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Mnohí úspešní ľudia čoraz viac a viac propagujú vodíkovú vodu. Kvôli čomu je lepšia ako bežne dostupná voda a prečo je stále populárnejšia? Načrtneme vám charakteristiku vodíkovej vody.

Lekarne.sk

Hľadáte komfortný hotel v centre mesta?

authorTASR datePiatok, 23.10.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Hotel Magnólia s príjemnou atmosférou a všestrannou starostlivosťou o hostí, s ideálnou polohou v centre svetoznámeho kúpeľného mesta Piešťany, odkiaľ je všetko na ,,dosah ruky“ a zároveň na nábreží rieky Váh Vám umožní dokonalo si vychutnať Váš event alebo pobyt. V hoteli je samozrejmosťou dodržiavanie hygienických zásad a opatrení. Všetok personál nosí rúška, priestory sú pravidelne dezinfikované a vysoký dôraz na dodržiavanie všetkých opatrení v súvislosti so zamedzením ochorenia COVID-19 sa kladie aj v reštaurácii pri podávaní jedál, vo Wellness centre a v ostatých priestoroch hotela.

Lekarne.sk

Narcisy zakvitnú v lete - Deň narcisov špeciál

authorTASR dateŠtvrtok, 23.10.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Verejná finančná zbierka Deň narcisov prechádza veľkou skúškou. Pôvodne bola naplánovaná v tradičnom jarnom období. Tento rok však nebol tradičný. Budeme si ho pamätať ako obdobie pandémie koronavírusu - nepoznané, neuveriteľné, šokujúce. Obdobie, ktoré nás zomklo, naučilo byť zodpovednými, trpezlivými, pokornými či chápajúcimi.

Lekarne.sk

Športový nákrčník namiesto rúška, vhodná alternatíva, ktorá poslúži v letných aj v zimných mesiacoch

authorTASR dateUtorok, 23.10.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Nosenie rúška je stále povinné v interiéroch, ale ako alternatívu klasického rúška môžete použiť tento elegantný športový nákrčník, ktorý je vyrábaný na slovensku.

Lekarne.sk

Súkromné zdravotnícke centrum HIPPOKRATES - 25 ročná tradícia v liečbe neurologických ochorení

authorTASR datePondelok, 23.10.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Príbeh Súkromného zdravotníckeho centra Hippokrates sa začal písať v roku 1995, keď zakladateľ a medicínsky riaditeľ MUDr. Karol Točík, PhD. opustil prácu klinického neurológa na bratislavských Kramároch a založil úplne prvé súkromné zdravotnícke centrum konvenčnej medicíny na Slovensku.

Lekarne.sk

Osobná asistencia & jednotný príspevok na odkázanosť

authorTASR dateNedeľa, 23.10.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR zvolala 15. júna 2020 tlačovú konferenciu zástupcov relevantných organizácií, aby sa vyjadrili k predstavenej reforme systému starostlivosti, ktorú prezentovalo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR na tlačovej besede 13. júna 2020. Nesúhlasíme s podsúvaním názoru, že osobní asistenti dostávajú neprimerane veľa.

Lekarne.sk

USA opäť zaznamenali rekordný nárast prípadov nákazy koronavírusom

authorTASR datePiatok, 23.10.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Washington 17. júla (TASR) - Spojené štáty vo štvrtok opäť zaznamenali rekordný denný prírastok v počet prípadov nákazy novým koronavírusom. Za posledných 24 hodín tam totiž pribudlo 68.428 nových prípadov infekcie. S odvolaním sa na najnovšie údaje Univerzity Johnsa Hopkinsa o tom informovala agentúra AFP.

Lekarne.sk

Zdravie: V UNB podali prvýkrát pacientovi liek s účinnou látkou remdezivir

authorTASR dateStreda, 23.10.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava 8. júla (TASR) – V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) sa prvýkrát podal pacientovi liek s látkou remdezivir, ktorý zabraňuje množeniu koronavírusu v tele človeka. TASR o tom informovala hovorkyňa UNB Eva Kliská. Podľa riaditeľky UNB Renáty Vandriakovej sa 39-ročnému pacientovi po podaní lieku výrazne polepšilo aj v kombinácii s kortikoidom dexametazónom.

lekari reklama

lekari reklama

lekari reklama

lekari reklama