Zdieľanie

Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekarne.sk / strana 3 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Spojené štáty začali evakuovať svojich občanov z lode Diamond Princess

authorTASR dateNedeľa, 08.07.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Tokio 16. februára (TASR) - Spojené štáty v nedeľu spustili evakuáciu svojich občanov z výletnej lode Diamond Princess, ktorú v súvislosti so šírením koronavírusu umiestnili začiatkom februára do karantény v japonskom prístave Jokohama. Podľa spravodajcu agentúry AFP sa smerom od lode pohol konvoj s autobusmi, i keď vozidlá z areálu prístavu bezprostredne neodišli. Jedna z amerických ...

Lekarne.sk

SVETOVÝ DEŇ PROTI RAKOVINE 2020

authorTASR datePondelok, 08.07.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

4. februára 2020 si pripomíname 20-te výročie Svetového dňa proti rakovine. Jeho organizátorom je Únia pre medzinárodnú kontrolu rakoviny (UICC). K tejto tradičnej iniciatíve sa pravidelne pridáva aj Liga proti rakovine, pre ktorú je aktuálny rok výročím 30 ročnej existencie. Dlhé roky vytrvalej práce v oblasti prevencie nesú svoje ovocie a ukazujú, že angažovať sa v aktivitách v prospech ochrany ľudí pred onkologickými ochoreniami má svoj význam. Dôležité je neprestávať.

Lekarne.sk

Čína: Nový koronavírus si vyžiadal už 170 obetí na životoch

authorTASR dateŠtvrtok, 08.07.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Peking 30. januára (TASR) - Nový koronavírus 2019-nCoV si v Číne vyžiadal už 170 obetí na životoch, pričom počet potvrdených prípadov nákazy sa v tejto krajine vyšplhal na viac než 1700. S odvolaním sa na oficiálne štvrtkové vyhlásenie vlády v Pekingu o tom informovala agentúra AFP. Až 37 nových obetí hlásili z provincie Chu-pej, ktorá je považovaná za epicentrum šírenia nebezpečného vírusu.

Lekarne.sk

Bojnice: V zoo Bojnice potvrdili výskyt vtáčej chrípky

authorTASR dateSobota, 08.07.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bojnice 25. januára (TASR) - V Národnej zoologickej záhrade v Bojniciach potvrdili výskyt vtáčej chrípky u kačice a lyžičiara. Pre TASR to v sobotu potvrdil riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR Jozef Bíreš. Doplnil, že zoo preventívne zatvorili už v piatok (24. 1.), keď pitevný nález poukazoval na možnosť vtáčej chrípky.

Lekarne.sk

ÚVZ SR upozorňuje na nebezpečnú farbu na vlasy a masku na tvár

authorTASR dateUtorok, 08.07.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava 21. januára (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov – farby a výrobku na vlasy a čistiacej masky na tvár. Do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky Rapex ich nahlásili kontrolné orgány v Írsku a v Litve. TASR o tom informovala Jozefína Kaššová z komunikačného referátu ÚVZ SR. Ide o farbu na vlasy s ...

Lekarne.sk

Hanba nie je namieste. Hovorí psychológ o umiestnení blízkeho v domove dôchodcov

authorTASR dateUtorok, 08.07.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Čo je domov dôchodcov? „Odkladisko“ starých ľudí v ešte staršej budove s novým náterom? To možno platilo kedysi, dnes sú veci úplne inak!

Lekarne.sk

Novoročnú depresiu môže spôsobovať aj prechod z veselého vianočného obdobia

authorTASR dateNedeľa, 08.07.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava 12. januára (TASR) - Prechod z veselého vianočného obdobia, počas ktorého majú ľudia dlhé voľno, oddychujú, bavia sa, veľa jedia a pijú, alebo si dovolia lenivosť, do začiatku dlhého, tmavého a studeného januára môže na niekoho pôsobiť deprimujúco. Pre fenomén novoročnej depresie či pocitov úzkosti na začiatku nového roka zatiaľ odborníci nemajú jednoznačné vysvetlenie. Takýto stav ...

Lekarne.sk

Kedy je načase navštíviť lekára? Konzultácie s odborníkom sa oplatia

authorTASR datePiatok, 08.07.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Máte ťažkosti s únikom moču? Môže ísť o dočasný, ale aj dlhodobý problém. Dôležité je rozpoznať príznaky a nebáť sa navštíviť odborníka. Ak ste zaznamenali prejavy inkontinencie, neodkladajte návštevu odborníka. Včasná diagnostika po konzultácii s lekárom vám môže ušetriť nemalé starosti.

Lekarne.sk

Skríning rakoviny krčka maternice

authorTASR dateUtorok, 08.07.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Liga proti rakovine sa počas svojej 30 ročnej existencie dlhé roky zasadzovala o vznik skríningov na Slovensku. Jednou z jej hlavných úloh je prevencia. Ministerstvo zdravotníctva SR v rámci aktuálne prebiehajúceho Roku prevencie začína tretiu etapu štátom riadeného skríningového programu – zameranú na včasné odhalenie rakoviny krčka maternice.

Lekarne.sk

NR SR: Výbor pre zdravotníctvo v pondelok neodsúhlasil rozpočet pre rezort

authorTASR datePondelok, 08.07.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava 25. novembra (TASR) – Poslanci parlamentného výboru pre zdravotníctvo v pondelok v prítomnosti ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej (nominantka Smeru-SD) neodsúhlasili rozpočet pre rezort na nasledujúci rok. Riaditeľ Inštitútu zdravotnej politiky (IZP) Martin Smatana poslancom Národnej rady (NR) SR vysvetlil, že pri príprave tohtoročného rozpočtu vychádzali zo zostatkov na ...

lekari reklama

lekari reklama