Zdieľanie

Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekarne.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Prevencia diabetu, kardiovaskulárnych ochoreniach či pridružených ochoreniach spojených s diabetom

authorTASR dateŠtvrtok, 15.11.2019 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Aj my ako zdravotný web portál Lekari.sk sme sa zapojili do kampane Sv. deň diabetu, ktorá vyšla 14.11.

Lekarne.sk

ZP Dôvera zaviedla nové hodnotenie lekárov, po roku to vníma ako správny krok

authorTASR dateUtorok, 15.11.2019 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava 12. novembra (TASR) – Zdravotná poisťovňa (ZP) Dôvera hodnotí pozitívne to, že sa pred rokom rozhodla zaviesť nové hodnotiace parametre do zmlúv lekárov. Riaditeľ úseku vzťahov s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti Marian Faktor v utorok na tlačovej konferencii v Bratislave skonštatoval, že posun k lepšiemu nastal najmä v oblasti dostupnosti špecialistov, spotrebe antibiotík, v ...

Lekarne.sk

Hitom sú ekologické prípravky do domácnosti. Prečo?

authorTASR datePiatok, 15.11.2019 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Z každej strany sa na nás valia slová eko, bio alebo organický. Žiť ekologicky sa stalo súčasným trendom a zároveň nevyhnutnosťou, pokiaľ chceme, aby životné prostredie okolo nás zostalo zdravé a netoxické. Každý deň na seba dáme formou kozmetiky množstvo chemikálií, vdychujeme škodliviny pri práci s čistiacimi prostriedkami do domácnosti. S tým však môže byť koniec vďaka ekologickým alternatívam, ktoré sú šetrné nielen k nášmu zdraviu, ale aj k prírode.

Lekarne.sk

MZ SR spustilo štátom riadený skríning rakoviny krčka maternice (2)

authorTASR dateŠtvrtok, 15.11.2019 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava 7. novembra (TASR) - Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) vo štvrtok na pôde Národného onkologického ústavu (NOÚ) v Bratislave spustila štátom riadený skríning rakoviny krčka maternice. Po skríningu hrubého čreva a prsníkov v rámci Roku prevencie ide o tretí druh takéhoto opatrenia, ktorý riadi štát. Cieľovou skupinou sú ženy vo veku 23 až 64 rokov.

Lekarne.sk

Veda v službách krásy

authorTASR datePiatok, 15.11.2019 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Fungujúci elixír večnej mladosti ešte nikto nenamiešal, ale vďaka pokroku vedy sa mu už niektoré kozmetické prípravky približujú. Napríklad kombinácia denného a nočného krému Hyalurmed efektívne spomaľuje známky starnutia, pokožku regeneruje a chráni.

Lekarne.sk

Veda v službách krásy

authorTASR datePiatok, 15.11.2019 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Fungujúci elixír večnej mladosti ešte nikto nenamiešal, ale vďaka pokroku vedy sa mu už niektoré kozmetické prípravky približujú. Napríklad kombinácia denného a nočného krému HYALURMED efektívne spomaľuje známky starnutia, pokožku regeneruje a chráni.

Lekarne.sk

Dentis: pomáhame zubárom byť efektívnejším

authorTASR dateStreda, 15.11.2019 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Aj slovenský softvér vie preraziť a konkurovať aj tým zabehnutým. Príkladom nie je len Eset, či Sygic, ale aj špeciálny softvér určený pre zubných lekárov a kliniky – Dentis. Ten v jednej aplikácii spája správu pacientov, plánovanie úkonov, meranie efektivity zubára či skladové hospodárstvo.

Lekarne.sk

Slovenské zdravotníctvo sa bude financovať novým spôsobom

authorTASR dateUtorok, 15.11.2019 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava 22. októbra (TASR) – Slovenské zdravotníctvo sa bude od nového roka financovať novým spôsobom. Vyplýva to zo záverečnej správy Revízie výdavkov na zdravotníctvo, ktoré vypracoval Útvar hodnoty za peniaze (ÚHP) a Inštitút zdravotnej politiky (IZP). S takouto úpravou počíta aj schválený štátny rozpočet.

Lekarne.sk

ROBOTIKA A LAPAROSKOPIA BUDÚ UDÁVAŤ TRENDY V ONKOCHIRURGII

authorTASR dateStreda, 15.11.2019 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava, 15. októbra, 2019 – Aké sú najnovšie trendy v oblasti medicínskej operatívy a kam smerujú inovácie v robotike a laparoskopii? Aj na tieto otázky hľadali odpovede špičkoví chirurgovia z celej Európy počas medzinárodného kongresu v Bratislave, ktorého hlavným organizátorom je už po druhýkrát Chirurgická klinika a transplantačné centrum Jesseniovej lekárskej fakulty a Univerzitnej nemocnice v Martine. V rámci podujatia sa zamerali najmä na oblasť laparoskopických či robotických operácií u tak zložitých výkonov, ako sú onkochirurgické operácie pečene a pankreasu.

Lekarne.sk

Prečo sa hýbať v zdraví i v chorobe?

authorTASR dateSobota, 15.11.2019 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Ľudia v súčasnej dobe čoraz viac vnímajú dôležitosť pohybu pre svoje fyzické i psychické zdravie. Pohybové aktivity by nás mali sprevádzať všetkými fázami života. Liga proti rakovine v rámci Týždňa Ligy proti rakovine v spolupráci s odborníkmi pripravila užitočné informácie o význame pravidelnej, primeranej dávke pohybu v prevencii proti rakovine ako aj pre onkologických pacientov.