Zdieľanie

Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekarne.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Európsky týždeň proti rakovine

authorTASR datePondelok, 29.05.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Liga proti rakovine je tu pre onkologických pacientov, ich rodiny, aj pre zdravú populáciu už 30 rokov. Ako aktívny dlhoročný člen ECL (European Cancer Leagues) so zastúpením priamo v Boarde ECL sa zúčastňuje stretnutí, iniciatívne sa zapája do komunikácie, preto má možnosť prinášať najnovšie správy súvisiace s onkologickou oblasťou nadnárodne.

Lekarne.sk

Diagnostické centrum Nemocnice Košice-Šaca malo počas pandémie zlomok pacientov

authorTASR dateNedeľa, 29.05.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Košice 24. mája (TASR) – Počet pacientov Diagnostického centra Nemocnice Košice-Šaca sa počas desiatich týždňov, keď pre opatrenia súvisiace s pandémiou nového koronavírusu fungovalo v špeciálnom režime, znížil na zlomok. Vyplýva to z informácií, ktoré v súvislosti s opätovným spustením diagnostického pracoviska pre verejnosť poskytla Martina Pavliková, tlačová hovorkyňa skupiny Agel, pod ktorú...

Lekarne.sk

Lekári POZOR na podvodné dezinfekcie – Nenechajte sa oklamať

authorTASR dateŠtvrtok, 29.05.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Profesionálni predajcovia certifikovaných dezinfekčných produktov hlásia prudký nárast podvodníkov predávajúcich nelegálnu dezinfekciu vo svojich online obchodoch. Už od nástupu svetovej pandémie ochorenia COVID-19 sa na trhu biocídnych prípravkov začínali postupne objavovať firmy predávajúce nechválené dezinfekčné prostriedky, ktoré môžu vážne škodiť zdraviu i životnému prostrediu. V posledných dňoch sa však s takýmito podnikavcami, hľadiacimi iba po rýchlom zisku, doslova roztrhlo vrece.

Lekarne.sk

Ochorenia, ktoré nie sú TABU

authorTASR dateStreda, 29.05.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Aj my Lekari.sk sme sa zapojili do kampane Ochorenia, ktoré nie sú TABU. Môžete sa v nej dočítať viac o prevencii, diabete, uro-gynekologickom zdraví, či prečítať si rozhovor s moderátorkou Veronikou Ostrihoňovou.

Lekarne.sk

16.4. mal patriť DŇU NARCISOV

authorTASR datePiatok, 29.05.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Po Zelenom štvrtku mal nasledovať štvrtok žltý – ulice Slovenska mal rozjasniť narcis - symbol solidarity a podpory onkologickým pacientom. Liga proti rakovine už 24-krát komunikovala so 750 spoluorganizátormi, zastrešujúcimi viac ako 15 000 dobrovoľníkov. Boli pripravení opäť vyjsť do ulíc, pripínať narcis, vytvoriť príjemnú atmosféru, avšak v dôsledku pandémie koronavírusu zostávajú doma. LPR avizuje náhradný termín zbierky na jeseň a v tomto období venuje celý tím úsilie na pomoc najohrozenejšej skupine – onkologickým pacientom a ich blízkym.

Lekarne.sk

Prenos koronavírusu krvnou cestou sa nepotvrdil

authorTASR datePiatok, 29.05.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Podľa najnovších zistení sa respiračný vírus SARS-CoV-2 neprenáša transfúziou ani transplantáciou krvotvorných kmeňových buniek. Obavy vyvolané šírením koronavírusu v populácii a jeho prípadného prenosu na osoby buď prostredníctvom transfúzie krvi alebo transplantácie krvotvorných kmeňových buniek sú neopodstatnené.

Lekarne.sk

Validácia sterilizačných zariadení – opatrenie proti šíreniu vírusu

authorTASR datePondelok, 29.05.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

V súčasnosti je každý deň skutočným zápasom o efektívnu ochranu obyvateľov pred šírením koronavírusu COVID-19. Mimoriadne dôležité pre prežitie sú opatrenia eliminujúce šírenie vírusu prijaté hlavne v zdravotníckych zariadeniach, zariadeniach pre seniorov a vlastne všade tam, kde je sterilizácia zdravotníckych nástrojov a pomôcok používaných pri zásahoch do tela pacientov. Nevyhnutná je preto aktuálna validácia sterilizačných zariadení.

Lekarne.sk

Deň narcisov venovaný onkologickým pacientom nerušíme, odkladáme

authorTASR dateŠtvrtok, 29.05.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Tieto riadky sú pre nás tak náročné a bezúsmevné ako situácia sama...24. ročník Dňa narcisov však dodrží svoje poslanie – preukáže solidaritu. Tentokrát však nielen onkologickým pacientom, ale celej našej spoločnosti ťažko skúšanej koronavírusom. Tradičnú zbierku Ligy proti rakovine v záujme nás všetkých odkladáme na neurčito.

Lekarne.sk

SLeK: Situácia vo verejných lekárňach môže byť čoskoro kritická

authorTASR dateŠtvrtok, 29.05.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava, 11.marca 2020: Len 1,23% z verejných lekární, ktoré sa zapojili do dvojdňového prieskumu Slovenskej lekárnickej komory, má k dispozícii dostatočný počet ochranných pomôcok, ako rúšok alebo respirátorov. Takmer 90% nedisponuje dezinfekčnými prostriedkami na výdaj pacientom, pričom zásoba dostupná v ostatných lekárňach pokrýva požiadavky na maximálne 7 dní.

Lekarne.sk

PREČO VAŠE 2% Z DANÍ PRE LIGU PROTI RAKOVINE?

authorTASR dateUtorok, 29.05.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Na Slovensku pribudne každoročne vyše 30 000 ľudí s diagnózou rakovina. Je jednou z najvážnejších život ohrozujúcich chorôb. Jej dôsledky a dopad Liga proti rakovine zmierňuje už 30 rokov. Dôležitý spôsob je aj psychosociálna starostlivosť, ktorá je jej hlavnou doménou.

lekari reklama

lekari reklama

lekari reklama