Zdieľanie

Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekarne.sk / strana 2 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

B. Bystrica: Onkochirurg Ivan Turčan sa stal top lekárom vo svojom odbore

authorTASR dateStreda, 18.11.2019 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Banská Bystrica 9. októbra (TASR) – Výnimočnou lekárskou osobnosťou a top lekárom v kategórii chirurgia sa stal primár banskobystrického onkochirurgického oddelenia Mammacentra sv. Agáty Ivan Turčan. Víťazstvo vo svojom medicínskom odbore získal v uplynulých dňoch v ankete odborného týždenníka Zdravotnícke noviny, v ktorej hlasovali odborníci a čitatelia.

Lekarne.sk

Docielenie koncentrácie detí tréningom

authorTASR datePiatok, 18.11.2019 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Vnímavé hračky ako nový fenomén pri podpore rozvoja detskej psychomotoriky. Medzi najvýznamnejšie udalosti v živote dieťaťa patrí obdobie nástupu do školy. Dieťaťu sa bezpochyby zmení zabehaný životný štýl, ale aj denný režim. Každodennú bezstarostnosť vymení za školské povinnosti. U mnohých detí sa práve preto v tomto období prejaví porucha pozornosti. Tréning koncentrácie dieťaťa môžete zahájiť aj kreatívnym spôsobom, takzvanými vnímavými hračkami.

Lekarne.sk

Príprava na zrelý vek

authorTASR dateŠtvrtok, 18.11.2019 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Aj my ako organizácia Lekari.sk sme sa zapojili do kampane Príprava na zrelý vek, ktorá vyšla 30.09. Môžete sa v nej dočítať o prevencii reprodukčních rizík v zrelom veku, chronickej bolesti, či prečítať si rozhovor s moderátorkou Dámskeho klubu - Ivetou Malachovskou o zdraví žien v pokročilom veku, a osteoporóze.

Lekarne.sk

Životabudič, ktorý nenaruší váš biorytmus! Ktorý to je?

authorTASR dateUtorok, 18.11.2019 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Leto je nenávratne preč a horúčavy vystriedali chladné rána a ešte chladnejšie večery. Áno, už sú tu tie dni, kedy nám namiesto ľadového čaju padne vhod šálka teplého nápoja. Aj ten si však treba vyberať s rozumom! Aby potešil vaše chuťové poháriky aj telo.

Lekarne.sk

Človek prežije všetko, okrem smrti Koľko a ako smútime?

authorTASR dateNedeľa, 18.11.2019 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Keď v živote stratíme milovaného človeka, či už ide o stratu starých rodičov, rodičov, životných partnerov a priateľov, v najhorších prípadoch stratu dieťaťa, prechádzame si procesom smútenia. Tento proces je komplikovaná a vysoko individuálna skúsenosť. Každý z nás smúti jedinečným spôsobom, preto môžeme očakávať, že budeme všetci prežívať smútok v niečom inak a v niečom podobne a že niekedy môže byť pre nás ťažko pochopiteľné smútenie inej osoby. Liga proti rakovine pripravila tému, ktorá ešte stále predstavuje tabu – život po strate blízkeho. Vo svojom novom projekte sa zameriava na stratu blízkeho v dôsledku onkologického ochorenia.

Lekarne.sk

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag – princíp a účinky v skratke

authorTASR dateStreda, 18.11.2019 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Magnetoterapeutické prístroje sa stali súčasťou bežnej starostlivosti o zdravie pacientov v ambulanciách, kúpeľoch, liečebňách a rehabilitačných zariadeniach. Nový patent českej spoločnosti Biomag posúva liečebné účinky pulznej magnetoterapie ešte ďalej

Lekarne.sk

Novinka MoliCare® Premium Elastic: prináša viac pohodlia pre pacienta, menej námahy pre ošetrujúceho

authorTASR dateNedeľa, 18.11.2019 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Ťažkým únikom moču trpí čoraz viac seniorov, imobilných a hendikepovaných ľudí, ale aj pacientov po ťažkých operáciách odkázaných na lôžko. Starostlivosť o nich je veľmi náročná a vyžaduje si špeciálny prístup.

Lekarne.sk

Humenné: Nemocnica rekonštruuje priestory, nakúpi nové prístroje

authorTASR dateUtorok, 18.11.2019 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Humenné 27. augusta (TASR) – Nemocnica A. Leňa v Humennom začala počas leta rekonštrukciu svojich priestorov. Ich cieľom je spojiť interné a neurologické oddelenie a tiež neurologickú a internú jednotku intenzívnej starostlivosti (JIS). Vďaka nenávratnému finančnému príspevku z eurofondov a spoluúčasti nemocnice, v rámci celkovej investície 3,5 milióna eur tiež nemocnica nakúpi nové ...

Lekarne.sk

Vedeli ste, že včely liečia?

authorTASR dateUtorok, 18.11.2019 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Liečivými a podpornými účinkami včelích produktov sa zaoberá apiterapia – pre niektorých veda, pre iných umenie, prípadne kombinácia oboch. Ako podporná či doplnková liečba rôznych zdravotných problémov je známa už stáročia. Využíva včelie produkty – med, peľ, propolis, materskú kašičku, vosk, včelí jed, ale aj úľový vzduch. Obľúbené sú terapie na lôžku nad včelími úľmi, kde blahodarne pôsobí nielen špecifický vzduch zmiešaný s vôňou včiel a ich produktov, ale aj ich zvuk.