Zdieľanie

Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekarne.sk / strana 2 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Ochrana života a duševného zdravia klientov a zamestnancov v ústavoch dlhodobej starostlivosti.

authorTASR dateŠtvrtok, 27.10.2021 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Od roku 1998 organizuje spoločnosť TZMO SA medzinárodné stretnutia poskytovateľov dlhodobej starostlivosti a každoročne zhromažďuje takmer tisíc účastníkov z celej Európy. Program zahŕňa prednášky o dlhodobej starostlivosti pre ...

Lekarne.sk

Od pondelka je oranžových 23 okresov, ostatné sú zelené

authorTASR datePondelok, 27.10.2021 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava 6. septembra (TASR) - Od pondelka je podľa COVID automatu v stupni ostražitosti 23 okresov, teda oranžových. Všetky ostatné okresy budú v stupni monitoringu, čiže zelené. V stupni ostražitosti - oranžová fáza - sú zaradené okresy Bánovce nad Bebravou, Bardejov, Brezno, Bytča, Dolný Kubín, Gelnica, Ilava, Kežmarok, Košice I.-IV.

Lekarne.sk

Zdravie: Návštevy v ambulanciách zubných lekárov vlani výraznejšie poklesli

authorTASR dateSobota, 27.10.2021 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava 4. septembra (TASR) - Dáta Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP), zdravotnej poisťovne Dôvera a zdravotnej poisťovne Union potvrdzujú, že pandémia nového koronavírusu výrazne ovplyvnila preventívne prehliadky u zubných lekárov či na dentálnej hygiene. Pre TASR to potvrdili všetky tri zdravotné poisťovne. Eva Peterová z VšZP poukázala na to, že kým v roku 2019 evidovali 1.668.

Lekarne.sk

Študenti zubného lekárstva začínajú s najväčšou preventívnou akciou

authorTASR dateStreda, 27.10.2021 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava 1. septembra (TASR) - Od štvrtka (2. 9.) sa začína deviaty ročník najväčšej preventívnej akcie v oblasti ústneho zdravia na Slovensku. Tá je známa pod menom Spolu za zdravý a krásny úsmev. Organizuje ju Slovenský spolok študentov zubného lekárstva (SSŠZL).

Lekarne.sk

Zdravotné poisťovne bojujú o pacientov rôznymi benefitmi

authorTASR dateNedeľa, 27.10.2021 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava 29. augusta (TASR) - Príspevky na vyšetrenie očí a zubov patria medzi najsilnejšie benefity, ktoré zdravotné poisťovne ponúkajú. O poistencov bojujú službami, ale aj rôznymi benefitmi či programami. Zdravotnú poisťovňu je možné zmeniť raz ročne, prihlášku treba podať do konca septembra.

Lekarne.sk

USA: Biden oslavoval definitívne schválenie vakcíny od Pfizeru

authorTASR dateUtorok, 27.10.2021 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Washington 24. augusta (TASR) - Americký prezident Joe Biden oslavoval definitívne schválenie vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od konzorcia Pfizer/BioNTech, ktorá bola doteraz schválená len pre núdzové použitie. Biden zároveň vyzval nezaočkovaných ľudí, aby si išli dať aplikovať dávky tejto očkovacej látky. Vakcínu v pondelok definitívne odobril americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (...

Lekarne.sk

Šéf WHO v Budapešti vyzval na odloženie očkovania treťou dávkou

authorTASR datePondelok, 27.10.2021 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Budapešť 23. augusta (TASR) - Tretia dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 nezabráni šíreniu nákazy nového druhu koronavírusu, pretože v mnohých krajinách sveta je zatiaľ len veľmi nízka miera zaočkovanosti. Uviedol to v pondelok generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, ktorý v tejto súvislosti vyzval na dvojmesačné moratórium na podávanie ...

Lekarne.sk

ŠÚKL: Prevenciou rakoviny krčka maternice je aj očkovanie

authorTASR datePondelok, 27.10.2021 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava 23. augusta (TASR) - Rakovina krčka maternice je každý deň na Slovensku diagnostikovaná dvom ženám. Dôležitou súčasťou prevencie tohto typu rakoviny je aj očkovanie. V súčasnosti sú v krajine registrované tri vakcíny.

Lekarne.sk

MZ: O optimalizácii siete nemocníc sa ešte rokuje, finálna podoba zatiaľ nie je

authorTASR dateStreda, 27.10.2021 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava 18. augusta (TASR) - Rokovania k pripravovanej optimalizácii siete nemocníc naďalej pokračujú. Finálna podoba siete konkrétnych nemocníc nie je ešte záväzne prijatá. Pre TASR to povedala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Lekarne.sk

SLeK: Slovenskí farmaceuti sa snažia aktívne prispieť k zvýšeniu zaočkovanosti

authorTASR dateStreda, 27.10.2021 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava 18. augusta (TASR) - Slovenskí farmaceuti sa snažia prispieť k zvýšeniu zaočkovanosti na Slovensku. Poukázala na to Slovenská lekárnická komora (SLeK). Ako pre TASR povedala za komoru Adriana Bednárová, od začiatku pandémie sa snažili o bezproblémovú dostupnosť liekov, zdravotníckych pomôcok a dietetických potravín.

lekari reklama

lekari reklama