Zdieľanie

Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekarne.sk / strana 2 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Laserová operácia očí bez bolesti a dotyku jedinečnou me-tódou SmartSurfACE 7D.

authorTASR dateUtorok, 27.01.2021 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

SmartSurfACE 7D je komfortná laserová metóda pre všetkých, ktorí sa túžia zbaviť okuliarov rýchlo a s minimálnym zásahom do svojich očí. Operácie SmartSurfACE 7D je možné vykonať iba na najmodernejších laseroch spoločnosť Schwind, ktoré disponujú technológiou SmartPulse a práve očné laserové centrum EXCIMER je jediným očným centrom na Slovensku, ktoré takýmto prístrojovým vybavením disponuje.

Lekarne.sk

Dekubity predstavujú vážny problém

authorTASR dateŠtvrtok, 27.01.2021 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Dekubity predstavujú záťaž ako pre systémy zdravotníctva, tak pre pacientov, ktorí nimi trpia. Mnohé prieskumy národného i lokálneho charakteru potvrdzujú, že dekubity sú jedným z rozšírených a najnákladnejších komplikácií u pacientov. Je to celosvetový problém, ktorý napriek inovatívnym, moderným prístupom, vedomostiam o ich etiológii a efektívnom manažmente je obťažné úplne eliminovať.

Lekarne.sk

Pracovisko magnetickej rezonancie v Leviciach opäť otvorené!

authorTASR datePondelok, 27.01.2021 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

MR Levice je jedným z deviatich pracovísk magnetickej rezonancie na Slovensku patriacich pod spoločnosť Pro Diagnostic Group, a.s. a zároveň je partnerským pracoviskom magnetickej rezonancie – Medicína Nové Zámky.

Lekarne.sk

Unikátny inkubátor pre inovatívne startupy v strednej Európe vznikol na Slovensku

authorTASR dateŠtvrtok, 27.01.2021 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Digitalizácia, umelá inteligencia či telemedicína v posledných rokoch významne transformujú zdravotnícky sektor. Potvrdil to aj akceleračný program HealthCare Lab, ktorý iniciovali spoločnosti Roche a Civitta. Ich zámerom bolo prostredníctvom novej platformy akcelerovať rozvoj riešení v zdravotníctve, nadviazať kontakt so začínajúcimi firmami v strednej a východnej Európe a pritiahnuť tak najlepšie startupy so zaujímavými inováciami v oblasti zdravotníctva.

Lekarne.sk

Hemoroidy? Ak sa bojíte bolesti – obráťte sa na nás

authorTASR dateŠtvrtok, 27.01.2021 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Liečba hemoroidov sa väčšinou asociuje s tradičnou chirurgickou operáciou, čo znamená zákroky s pomerne dlhým a bolestivým obdobím rekonvalescencie a prípadnými komplikáciami.

Lekarne.sk

Ako zloženie vzduchu v interiéri ovplyvňuje naše zdravie?

authorTASR dateStreda, 27.01.2021 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

V tomto období sme sa naučili venovať zvýšenú pozornosť dezinfekcii rúk, ale aj priestoru, ktorý nás obklopuje. Položili ste si však už niekedy otázku, ako si môžeme dezinfikovať naše pľúca? Na prvý pohľad možno zvláštna otázka, ale pri hlbšom zamyslení dáva význam.

Lekarne.sk

Sclerosis multiplex na Slovensku

authorTASR dateŠtvrtok, 27.01.2021 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Sclerosis multiplex je celoživotné chronické ochorenie, ktorým trpí celosvetovo 2,8 milióna ľudí. Pacienti sú liečení najmodernejšou liečbou, avšak stále chýbajú odborné SM centrá liečby, lekári – špecialisti a psychológovia, ktorí pomáhajú pacientom psychicky sa vyrovnať so zhoršujúcimi sa príznakmi choroby.

Lekarne.sk

ÚVZ: Nákaza sa šíri najmä kontaktmi s pozitívnymi v rodinách a na pracoviskách

authorTASR datePondelok, 27.01.2021 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava 19. októbra (TASR) - Ochorenie COVID-19 sa šíri najmä kontaktmi s pozitívnymi osobami v rodinách a na pracoviskách. Početnejší výskyt preto eviduje väčšina krajských miest. Najväčší výskyt prípadov hlásili regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bardejov, Banská Bystrica, Bratislava, Čadca, Košice, Michalovce a Žilina.

Lekarne.sk

Vyzbrojte sa proti vírusom silnou imunitou. Vieme, ako na to!

authorTASR dateSobota, 27.01.2021 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

S príchodom čoraz chladnejších dní, ale i situáciou okolo pandémie nového koronavírusu si mnohí kladú otázku, ako sa čo najlepšie vyzbrojiť do boja proti vírusom, ktoré na nás počas sychravých jesenných dní budú číhať z každého rohu. Odpoveď je jednoduchá – silná imunita. Odolnosť organizmu sa však nezvyšuje len vitamínovými tabletkami, veľkú časť roboty spraví aj obyčajný pohyb na čerstvom vzduchu, strava či voda.

Lekarne.sk

BRIEF: M. Krajčí: Slovensko sa vydalo českou cestou, sprísnime opatrenia

authorTASR dateNedeľa, 27.01.2021 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava 11. októbra (TASR) - Slovensko sa vydalo v prípade pandémie nového koronavírusu "českou" cestou. V najbližších dňoch preto sprísni protiepidemické opatrenia. Medzi ne bude patriť povinnosť nosiť rúško aj v exteriéri, zákaz hromadných podujatí, zákaz zhromažďovania sa, reštaurácie budú môcť podávať len zabalené jedlo a jeho konzumácia bude možná len v exteriéri.

lekari reklama

lekari reklama