Zdieľanie

Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekarne.sk / strana 2 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

16.4. mal patriť DŇU NARCISOV

authorTASR datePiatok, 08.07.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Po Zelenom štvrtku mal nasledovať štvrtok žltý – ulice Slovenska mal rozjasniť narcis - symbol solidarity a podpory onkologickým pacientom. Liga proti rakovine už 24-krát komunikovala so 750 spoluorganizátormi, zastrešujúcimi viac ako 15 000 dobrovoľníkov. Boli pripravení opäť vyjsť do ulíc, pripínať narcis, vytvoriť príjemnú atmosféru, avšak v dôsledku pandémie koronavírusu zostávajú doma. LPR avizuje náhradný termín zbierky na jeseň a v tomto období venuje celý tím úsilie na pomoc najohrozenejšej skupine – onkologickým pacientom a ich blízkym.

Lekarne.sk

Validácia sterilizačných zariadení – opatrenie proti šíreniu vírusu

authorTASR datePondelok, 08.07.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

V súčasnosti je každý deň skutočným zápasom o efektívnu ochranu obyvateľov pred šírením koronavírusu COVID-19. Mimoriadne dôležité pre prežitie sú opatrenia eliminujúce šírenie vírusu prijaté hlavne v zdravotníckych zariadeniach, zariadeniach pre seniorov a vlastne všade tam, kde je sterilizácia zdravotníckych nástrojov a pomôcok používaných pri zásahoch do tela pacientov. Nevyhnutná je preto aktuálna validácia sterilizačných zariadení.

Lekarne.sk

Deň narcisov venovaný onkologickým pacientom nerušíme, odkladáme

authorTASR dateŠtvrtok, 08.07.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Tieto riadky sú pre nás tak náročné a bezúsmevné ako situácia sama...24. ročník Dňa narcisov však dodrží svoje poslanie – preukáže solidaritu. Tentokrát však nielen onkologickým pacientom, ale celej našej spoločnosti ťažko skúšanej koronavírusom. Tradičnú zbierku Ligy proti rakovine v záujme nás všetkých odkladáme na neurčito.

Lekarne.sk

SLeK: Situácia vo verejných lekárňach môže byť čoskoro kritická

authorTASR dateŠtvrtok, 08.07.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava, 11.marca 2020: Len 1,23% z verejných lekární, ktoré sa zapojili do dvojdňového prieskumu Slovenskej lekárnickej komory, má k dispozícii dostatočný počet ochranných pomôcok, ako rúšok alebo respirátorov. Takmer 90% nedisponuje dezinfekčnými prostriedkami na výdaj pacientom, pričom zásoba dostupná v ostatných lekárňach pokrýva požiadavky na maximálne 7 dní.

Lekarne.sk

PREČO VAŠE 2% Z DANÍ PRE LIGU PROTI RAKOVINE?

authorTASR dateUtorok, 08.07.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Na Slovensku pribudne každoročne vyše 30 000 ľudí s diagnózou rakovina. Je jednou z najvážnejších život ohrozujúcich chorôb. Jej dôsledky a dopad Liga proti rakovine zmierňuje už 30 rokov. Dôležitý spôsob je aj psychosociálna starostlivosť, ktorá je jej hlavnou doménou.

Lekarne.sk

FLEŠ: NA SLOVENSKU POTVRDILI PRVÝ PRÍPAD NÁKAZY NOVÝM KORONAVÍRUSOM

authorTASR datePiatok, 08.07.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava 6. marca (TASR) - Na Slovensku potvrdili prvý prípad nákazy novým koronavírusom, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19. V piatok o tom informoval premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).

Lekarne.sk

9. Mezinárodní job days v Bratislavě ve dnech 6.-7.3.2020?

authorTASR dateUtorok, 08.07.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

9. Mezinárodní job days lékařství a zdraví na Slovensku se již blíží. V Bratislavě se představí ty nejlepší nemocnice a zdravotnická zařízení z Německa, Rakouska, České republiky a Slovenska. Odborní návštěvníci si budou moci vybírat z celkově 200 volných pracovních pozic. Zájem je jak o čerstvé absolventy lékařských fakult a začínající lékaře, tak i atestované lékaře a zdravotnický personál.

Lekarne.sk

Minister: V Česku sa objavili prvé tri prípady nákazy novým koronavírusom (2)

authorTASR dateNedeľa, 08.07.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Praha 1. marca (TASR) - V Českej republike sa objavili prvé tri prípady nákazy novým koronavírusom. Informáciu priniesla v nedeľu popoludní Česká televízia (ČT) a následne portál Novinky. cz.

Lekarne.sk

Kampaň - Zriedkavé choroby

authorTASR datePiatok, 08.07.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

„Aj my ako organizácia Lekari.sk sme sa zapojili do kampane Zriedkavé choroby. Môžete sa v nej dočítať o metabolických ochoreniach, hemofílii, či príbehu pacienta s amyotrofickou laterálnou sklerózou.“

Lekarne.sk

Radíme:S liekmi na chrípku sa treba poradiť s lekárnikom a čítať príbalový leták

authorTASR datePondelok, 08.07.2020 categoryZaujímavosti comments0 komentárov

Bratislava 24. februára (TASR) – Pri kúpe liekov na chrípku a prechladnutie nie je vhodné rozhodovať sa len na základe reklamy alebo odporúčania známych. Dôležité je riadiť sa pokynmi v príbalovom letáku a radami lekárnika. Upozorňujú na to odborníci z Asociácie na ochranu práv pacientov (AOPP) na webovej stránke projektu Lieky s rozumom.

lekari reklama

lekari reklama