Zdieľanie

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekarne.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Zdravie: Výskyt chrípky aj ARO v Banskobystrickom kraji vzrástol

authorTASR dateSobota, 18.11.2018 categoryDenné správy comments0 komentárov

Banská Bystrica 17. novembra (TASR) - Chrípky a akútnych respiračných ochorení bolo tento týždeň v Banskobystrickom kraji opäť viac. Epidemiológovia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici zaznamenali v porovnaní s uplynulým týždňom takmer 11-percentný vzostup akútnych respiračných ochorení (ARO). Z týchto ochorení sa do chrípky a jej podobných ochorení (CHPO) v ...

Lekarne.sk

R.Lesná:Leteckí záchranári pomáhali 59-ročnej žene,zranenej pri dopravnej nehode

authorTASR datePiatok, 18.11.2018 categoryDenné správy comments0 komentárov

Rajecká Lesná 16. novembra (TASR) - Leteckí záchranári zo Žiliny leteli v piatok popoludní na pomoc 59-ročnej žene, ktorá utrpela po zrážke dvoch áut pri Rajeckej Lesnej v okrese Žilina poranenie hrudníka, ramena a panvy. TASR o tom informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) ATE Zuzana Hopjaková. Doplnila, že jedno z áut skončilo prevrátené na streche mimo vozovky.

Lekarne.sk

MZ SR: Kontroly nákupov v nemocniciach ušetrili desiatky miliónov eur

authorTASR datePiatok, 18.11.2018 categoryDenné správy comments0 komentárov

Bratislava 16. novembra (TASR) - Kontrolou nákupov v nemocniciach sa podarilo od roku 2017 usporiť 45 miliónov eur, v ďalších oblastiach 135 miliónov eur. Peniaze sú smerované späť do zdravotníctva na zlepšenie liečby pacientov a skvalitnenie podmienok na prácu zdravotníkov. "Vďaka princípu transparentnosti, ktorý je pre nás od začiatku kľúčový, môžeme konštatovať, že úspory v jednotlivých ...

Lekarne.sk

Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia stúpla v Žilinskom kraji o 6,4 %

authorTASR datePiatok, 18.11.2018 categoryDenné správy comments0 komentárov

Žilina 16. novembra (TASR) – Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) stúpla v 46. kalendárnom týždni v Žilinskom kraji v porovnaní s predchádzajúcim o 6,4 percenta, čo predstavuje chorobnosť 1367,3/100. 000 obyvateľov. TASR o tom informovala Renáta Kortišová z oddelenia epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Žiline.

Lekarne.sk

B.Bystrica: Hodinová veža sa rozsvieti na počesť predčasne narodených detí

authorTASR datePiatok, 18.11.2018 categoryDenné správy comments0 komentárov

Banská Bystrica 16. novembra (TASR) - Na počesť predčasne narodených detí a ich rodičov sa počas novembra 2018 rozsvietia na purpurovo rôzne pamiatky a budovy po celom svete. Do tejto iniciatívy sa zapojí aj mesto Banská Bystrica, ktoré na žiadosť občianskeho združenia malíček v piatok rozsvieti Hodinovú vežu. TASR informovala hovorkyňa banskobystrického primátora Dominika Mojžišová.