Zdieľanie

Zdravie: Zdravotní klauni v novembri rozveselili aj dospelých onkopacientov Bratislava 21. novembra (TASR) - Zdravotní klauni z občianskeho združenia Červený nos Clowndoctors v novembri ...

authorTASR dateVloženie/úprava Utorok, 08.12.2023 categoryDenné správy commentsČítané 139x

Bratislava 21. novembra (TASR) - Zdravotní klauni z občianskeho združenia Červený nos Clowndoctors v novembri rozveselili dospelých onkologických pacientov. Svoj program už predstavili v štyroch slovenských nemocniciach. Do konca roka plánujú zrealizovať ešte tri klauniády pre dospelých. TASR o tom informovala Martina Dobšinská Novomestská zo združenia.
"S výnimkou pandemického obdobia navštevujú naši profesionálni zdravotní klauni každoročne onkologické oddelenia v šiestich nemocniciach naprieč Slovenskom, aby pacientom dopriali príjemné chvíle naplnené humorom i hudbou," skonštatoval umelecký riaditeľ združenia Pavel Mihaľák.
Klauniády pre dospelých tento mesiac realizovali v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach, Fakultnej nemocnici v Nitre a bratislavskom Národnom onkologickom ústave. Zdravotní klauni tento týždeň navštívia ešte Fakultnú nemocnicu s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici aj oddelenie klinickej a radiačnej onkológie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline, kde už v novembri rozvesili pacientov na neurologickom oddelení. Na december avizujú návštevu Univerzitnej nemocnice Bratislava.
Zdravotní klauni, ktorí navštevujú dospelých pacientov, sú na to špeciálne vyškolení a pôsobia aj v seniorskom programe Smiech nepozná vek. "Vedia, že návštevy dospelých si vyžadujú iný prístup ako klauniády pre deti. Na empatiu a schopnosť klauna vycítiť náladu a rozpoloženie pacienta sa kladie ešte väčší dôraz, keďže dospelí pacienti si uvedomujú vážnosť situácie," uzavrela Dobšinská Novomestská.


akb lem

Štítky :

lekari reklama