Zdieľanie

Zdravie: V žiarskej nemocnici môžu mamičky absolvovať psychofyzickú prípravu Žiar nad Hronom 19. septembra (TASR) - V nemocnici v Žiari nad Hronom môžu budúce ...

authorTASR dateVloženie/úprava Utorok, 19.06.2024 categoryDenné správy commentsČítané 195x

Žiar nad Hronom 19. septembra (TASR) - V nemocnici v Žiari nad Hronom môžu budúce mamičky absolvovať kurz psychofyzickej prípravy, počas ktorého získajú tehotné ženy potrebné informácie a praktické návyky. TASR o tom informovala Jarmila Ševčíková zo spoločnosti Agel SK, pod ktorú žiarska nemocnica patrí.
"O psychofyzickú prípravu sa stará tím nášho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, ktorý budúce mamičky prevedie druhým a tretím trimestrom gravidity tak, aby boli psychicky pozitívne naladené a v dobrej fyzickej kondícii pred blížiacim sa pôrodom," uviedla vedúca sestra gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia nemocnice v Žiari nad Hronom Marianna Setnická.
Psychofyzická predpôrodná príprava je určená všetkým budúcim mamičkám, kurz sa koná v zasadacej miestnosti žiarskej polikliniky každý utorok od 13.00 do 14.30 h. Stretnutia sú tematicky rozdelené na okruhy venované tehotenstvu, ale orientujú sa aj na obdobie šestonedelia, prípravu na dojčenie a starostlivosť o novorodenca.
"Na kurze sa môže zúčastniť aj partner, aby bol oporou počas tehotenstva, pôrodu, šestonedelia, ale aby sa tiež nebál nových povinností vyplývajúcich z rodičovstva a starostlivosti o bábätko," dodala Setnická.


lmu lem

Štítky :

lekari reklama

lekari reklama