Zdieľanie

Na telekomunikačnom stožiari na Kubínskej holi skonal 59-ročný muž Dolný Kubín 21. novembra (TASR) - Na telekomunikačnom stožiari na Kubínskej holi v utorok skonal ...

authorTASR dateVloženie/úprava Utorok, 08.12.2023 categoryDenné správy commentsČítané 229x

Dolný Kubín 21. novembra (TASR) - Na telekomunikačnom stožiari na Kubínskej holi v utorok skonal 59-ročný muž. Informovala o tom letecká záchranná služba Air Transport Europe na sociálnej sieti.
Volanie o pomoc prišlo priamo zo stožiara. Muž tam náhle skolaboval, došlo u neho k následnej zástave obehu. Prvú pomoc mu poskytol a laickú kardiopulmonálnu resuscitáciu spustil svedok, ktorý bol pri ňom, konkretizovali leteckí záchranári.
Po pristátí vrtuľníka vedľa stožiara sa pomocou istenia dostal letecký záchranár hore k pacientovi. Pokračoval v rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii aj s použitím automatického prístroja. Následne sa k nemu pridali i hasiči - lezci. "Napriek maximálnemu úsiliu sa mužovi nepodarilo obnoviť základné životné funkcie a mohli skonštatovať už len úmrtie," uviedli leteckí záchranári s tým, že posádka sa vrátila späť na svoju základňu bez pacienta.


msi mia

Štítky :

lekari reklama