Zdieľanie

MZ spúšťa očkovanie novou adaptovanou vakcínou proti ochoreniu COVID-19 Bratislava 21. septembra (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR spúšťa očkovanie novou adaptovanou vakcínou proti ...

authorTASR dateVloženie/úprava Štvrtok, 08.12.2023 categoryDenné správy commentsČítané 122x

Bratislava 21. septembra (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR spúšťa očkovanie novou adaptovanou vakcínou proti ochoreniu COVID-19. Ide o vakcínu Comirnaty Omicron XBB.1.5. Očkovať sa ňou začne od pondelka (25. 9.) vo vybraných očkovacích centrách. Záujemcovia sa môžu registrovať na stránke korona.gov.sk. TASR o tom informovali z komunikačného odboru rezortu.
"Očkovaciu látku je možné aplikovať intramuskulárne osobám starším ako 12 rokov ako jednu 0,3 ml dávku najskôr po troch mesiacoch od poslednej podanej vakcíny proti ochoreniu COVID -19, a to bez ohľadu na predchádzajúce očkovanie podané dávky a vakcínu proti ochoreniu COVID-19," priblížili.
Očkovať sa bude vo vybraných očkovacích centrách. Zoznam je na stránke www.health.gov.sk/Clanok?mzsr-covid-ockovanie-vakcina-adaptovana. Platí nasledujúcich desať týždňov. "Priebežne ho ministerstvo bude prehodnocovať v závislosti od záujmu o očkovanie," doplnili z komunikačného odboru.
COVID-19 môže podľa rezortu stále spôsobiť dlhotrvajúce následky na zdraví. "Najlepším spôsobom prevencie pred týmto rizikom je očkovanie. Štát zabezpečil bezplatné očkovanie pre všetkých občanov na území SR - je už len na zodpovednosti každého občana chrániť svoje vlastné zdravie," dodal.


akb ima

Štítky :

lekari reklama