Zdieľanie

Dolinková zvolá stretnutie k riešeniu nedostatkov v dopravnej zdravotnej službe Bratislava 18. júna (TASR) - Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) zvolá na rezorte zdravotníctva stretnutie ...

authorTASR dateVloženie/úprava Utorok, 19.07.2024 categoryDenné správy commentsČítané 115x

Bratislava 18. júna (TASR) - Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) zvolá na rezorte zdravotníctva stretnutie k agende dopravnej zdravotnej služby (DZS). Uviedla to pre TASR po utorkovom rokovaní parlamentného výboru pre zdravotníctvo. Riešili na ňom okrem iného správu o kontrole Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ), ktorá ukázala viaceré nedostatky v danej oblasti.
"Na základe správy NKÚ sme sa na utorkovom rokovaní zdravotníckeho výboru dohodli, že zvoláme na ministerstve zdravotníctva stretnutie so zástupcami asociácie dopravnej zdravotnej služby a budeme sa snažiť odstrániť nedokonalosti, ktoré nám boli prezentované," poznamenala.
NKÚ ešte vlani upozornil na viaceré zlyhania v agende DZS. Poukázal napríklad na nedostatky pri vydávaní povolení na prevádzku či chýbajúce kvalitatívne kritériá v zmluvách s poskytovateľmi. Otvoril tiež otázku, či by sa nemala financovať ako sociálna pomoc.


akb von

Štítky :

lekari reklama