Zdieľanie

Bardejov: Vďaka eurofondom sa nemocnici podarilo nakúpiť ambulancie ZZS Bardejov 21. novembra (TASR) - Nemocnica s poliklinikou sv. Jakuba v Bardejove má nové ambulancie ...

authorTASR dateVloženie/úprava Utorok, 08.12.2023 categoryDenné správy commentsČítané 154x

Bardejov 21. novembra (TASR) - Nemocnica s poliklinikou sv. Jakuba v Bardejove má nové ambulancie záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Riaditeľ nemocnice Marián Petko uviedol, že jednu z najväčších investícií za posledné roky sa im podarilo zrealizovať vďaka eurofondom. Nové ambulancie odovzdali do užívania záchranárom v utorok popoludní.
"Po všetkých peripetiách, raz s nedostupnosťou vozidiel, na druhej strane s prístrojovým vybavením, je projekt dotiahnutý do úspešného konca a štyri nové ambulancie aj s prístrojovým vybavením sú tu. Veríme, že tak začína ďalšia úspešná etapa poskytovania prednemocničnej neodkladnej zdravotnej starostlivosti, hlavne pre pacientov v našom regióne," skonštatoval Petko. Verí, že nové ambulancie s kompletným prístrojovým vybavením spolu s erudovaným personálom zlepšia kvalitu poskytovaných služieb pre pacientov.
Projekt nemocnica financovala z Integrovaného regionálneho operačného programu. Celková vysúťažená suma po verejnom obstarávaní bola takmer 725.000 eur, pričom dotácia z európskych fondov je vo výške 571.000 eur. Desať percent zafinancoval štát a zvyšných 52.000 eur samotná nemocnica. Cieľom projektu je podpora technického a materiálneho vybavenia pre poskytovanie ZZS v Bardejove a okolí.


aan pop

Štítky :

lekari reklama