Zdieľanie

Zdravie: Jarné prázdniny možno využiť na športovanie či relax v prírode Bratislava 26. februára (TASR) - Jarné prázdniny možno využiť na rodinný relax v prírode či ...

authorTASR dateVloženie/úprava Pondelok, 21.04.2024 categoryDenné správy commentsČítané 187x

Bratislava 26. februára (TASR) - Jarné prázdniny možno využiť na rodinný relax v prírode či športovanie. Uviedol to Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Je podľa neho dobré, ak deti trávia voľný čas aktívne a nie pred televíziou.
"Netlačte však počas spoločných aktivít na výkon, nepreťažujte ich a doprajte im počas prázdnin aj príležitosť oddychovať a obnoviť si sily," odporučil úrad na sociálnej sieti.
S deťmi cez prázdniny možno podľa neho hlbšie preskúmať mesto. "Vyrazte s nimi na vzdialenejšie ihrisko, vyskúšajte športoviská určené pre rodiny alebo vyrazte do historického centra a odhaľujte históriu a kultúru mesta," poznamenal. Rodičia sa podľa neho môžu inšpirovať na weboch zameraných na aktivity s deťmi. Zároveň odporučil aj geocaching, teda hľadanie "pokladov" v exteriéri.
Voľné dni je možné podľa neho využiť aj na bicyklovanie, kolobežkovanie či korčulovanie. Zároveň si deti počas nich môžu upevniť zdravé stravovacie návyky. "Choďte na spoločný nákup lokálnych a čerstvých surovín, dovoľte dieťaťu, aby vybralo zeleninu, na ktorú má chuť, a pripravte si spolu chutný obed alebo večeru," uzavrel ÚVZ.


akb mia

Štítky :

lekari reklama

lekari reklama