Zdieľanie

Nitra: Chorobnosť v kraji mierne klesla oproti predchádzajúcemu týždňu Nitra 12. februára (TASR) - Zdravotníci v Nitrianskom kraji zaznamenali v šiestom kalendárnom týždni pokles ...

authorTASR dateVloženie/úprava Pondelok, 02.03.2024 categoryDenné správy commentsČítané 101x

Nitra 12. februára (TASR) - Zdravotníci v Nitrianskom kraji zaznamenali v šiestom kalendárnom týždni pokles chorobnosti na akútne respiračné ochorenia (ARO). V porovnaní s predchádzajúcim týždňom poklesla chorobnosť o tri percentá, spolu bolo hlásených 8176 ARO, informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre.
Z celkového počtu ARO predstavovala chrípka a chrípke podobné ochorenia 2235 ochorení, čo je 27 percent z celkového počtu ARO. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom poklesla chorobnosť na chrípku o 18 percent.
Priebeh ochorení bol komplikovaný u 178 osôb, čo predstavuje 2,2 percenta z celkového počtu hlásených ochorení. Najčastejšími komplikáciami boli zápaly prínosových dutín, zápaly pľúc a zápaly stredného ucha.
Výchovno-vzdelávací proces bol z dôvodu zvýšenej chorobnosti prerušený v 18 materských a 22 základných školách, v jednej špeciálnej škole a jednej strednej odbornej škole.


svl ryb

Štítky :

lekari reklama