Zdieľanie

Bezpečné priestory pre zdravotníkov i pacientov Ak navštívite zdravotnícke zariadenie v čase zúrivej chrípky, gastrointestinálnych infekcií alebo iných porovnateľných infekčných ochorení, ...

authorTASR dateVloženie/úprava Streda, 04.12.2021 categoryZaujímavosti commentsČítané 24x


Osobitnú pozornosť si vyžadujú čakárne a miestnosti na ošetrenieNielen v čase pandémie je preto viac než odporúčané, najmä u všeobecných lekárov s plnými čakárňami a zvýšeným rizikom nákazy, okrem bežných hygienických opatrení aj technicky vyčistiť miestnosť a dýchať vzduch, aby bola stále čistá. pokiaľ je to možné a bez suspendovaných látok a patogénnych mikroorganizmov. Na ochranu vlastných zamestnancov, ale aj na ochranu prevažne starších pacientov, ktorí pre svoj oslabený imunitný systém predstavujú osobitnú rizikovú skupinu.


Čistý vzduch je vrcholom a koncom úspešnej liečby


Vírusy a baktérie, ktoré spôsobujú choroby, sú perzistentné a určitý čas prežívajú vo vzduchu. Štúdie ukázali, že vírus SARS-CoV-2 napríklad prežíva vo vzduchu niekoľko hodín a počas tejto doby si zachováva svoj infekčný účinok. A s každým novým pacientom v čakárni sa zvyšuje neviditeľné riziko infekcie pre ostatných čakajúcich v miestnosti.


Deliace steny oddeľujú len ľudí, nie však vzduch zamorený vírusmi


Dokonca aj kombinované použitie konvenčných deliacich stien, napr. inštalovaných na recepcii, a nosenie tvárových masiek je dôležitým prvým prístupom k zníženiu rizika priamej kvapôčkovej infekcie, napríklad vírusom SARS-CoV-2 – ale toto opatrenie samo o sebe nechráni pred ďaleko väčším rizikom infekcie – oblaky aerosólu voľne sa vznášajúce vo vzduchu v miestnosti, ktoré každá prítomná osoba vypúšťa do ovzdušia práve pri rozprávaní. Tie nielenže ľahko prekonajú akúkoľvek fyzickú bariéru, ale môžu sa aj niekoľko hodín voľne vznášať vo vzduchu ako infekčný aerosólový oblak. Deliace steny s obvodovou aerosólovou ochrannou hranou sú tu efektívnou alternatívou!


Vnútorný vzduch bez vírusov znižuje riziko infekcie prenášané vzduchom na nulu


Použitie čističiek vzduchu Trotec s certifikovanou technológiou filtra H14-HEPA predstavuje aktívnu ochranu pred infekciou, pretože vysokovýkonné čističky vzduchu ako sú modely série TAC alebo AirgoClean ®  One filtrujú prakticky všetky patogény prenášané vzduchom zo vzduchu v miestnosti. týmto spôsobom ochránite nielen pred nepriamou infekciou vírusom SARS-CoV-2, ale aj pred všetkými ostatnými vzdušnými infekciami – virucídna účinnosť vysokovýkonných čističiek vzduchu Trotec bola vedecky dokázaná !


Účinné vírusové filtrovanie cvičebných miestností a čakární pomocou vysokovýkonných čističov vzduchu Trotec dokáže udržať vzduch v miestnosti prakticky bez choroboplodných zárodkov, a tak vytvoriť dodatočnú bezpečnosť pre pacientov a personál pri pobyte vo vnútri.Efektívne filtrovanie vírusov v čakárňach a cvičebniach na ochranu personálu a pacientovAk je možné udržať vzduch v miestnosti bez choroboplodných zárodkov a vírusov, minimalizuje sa aj riziko infekcie prenášanej vzduchom. Vysokovýkonné čističe vzduchu Trotec , ako sú modely série TAC alebo AirgoClean ®  One , boli vyvinuté práve pre túto úlohu, pretože efektívne a rýchlo skracujú dobu zotrvania a intenzitu oblakov aerosólu a suspendovaných látok v uzavretých miestnostiach, čím vytvárajú výhody pre pacientov a personál miesto činnosti s výrazne zníženým rizikom infekcie.


Zdravý vnútorný vzduch – bez vírusov, baktérií a alergénov


Vysokovýkonné čističky vzduchu Trotec sú vybavené certifikovanými vysokovýkonnými vzduchovými filtrami HEPA triedy H14 podľa EN 1822, ktoré oddeľujú viac ako 99,995 % všetkých jemných suspendovaných častíc väčších ako 0,1 µm a majú stupeň prieniku iba 0,005 % . Inými slovami: zo 100 000 častíc prejde filtrom H14 maximálne iba päť. Vďaka tejto prvotriednej vlastnosti sa takéto vysokovýkonné filtre používajú aj na operačných sálach na výrobu čistého vzduchu a v podobne hygienicky citlivých priestoroch. Najlepšie predpoklady na to, aby miestnosť a dýchaný vzduch v čakárňach a liečebných miestnostiach boli vždy bez vzduchom prenášaných vírusov, baktérií, alergénov alebo iných škodlivých suspendovaných látok.


Vysokovýkonná čistička vzduchu "made in Germany" pre profesionálnu ochranu zdravia


Či už ide o malú prax alebo veľké lekárske centrum – Trotec vám môže ponúknuť dokonalé riešenie na čistenie vzduchu pre každú požiadavku. Zatiaľ čo výkon čistého vzduchu vysokovýkonných čističiek vzduchu TAC , ktoré možno použiť ako mobilné, tak aj stacionárne , bol navrhnutý špeciálne pre väčšie miestnosti s vysokým kročajom , použitie vysokovýkonnej čističky vzduchu AirgoClean ®  One sa odporúča ako prvé. -trieda riešenia čistenia vzduchu pre menšie ošetrovne alebo čakárne.

Široká ponuka certifikovaných prístrojov najde uplatnenie v každom priestore!


V prípade vysokej vírusovej nálože dostane, ľahko a za veľmi nízkych nákladov, do sterilného stavu niektorý z našich ozónových generátorov! 
Štítky :

lekari reklama

lekari reklama