Portál venovaný lekárňam, lekárnikom, farmaceutom ... a pacientom.
Nastaviť domovskú stránku Lekárne - pohotovosť Kariéra Pár slov Registrácia Úvod

Denné správy

WHO: Ebola si vyžiadala do 29. októbra už 4951 obetí

Ženeva 31. októbra (TASR) - Na následky eboly zomrelo v západnej Afrike do 29. októbra už takmer 5000 ľudí. Vyplýva to z dnes zverejnenej správy Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) so sídlom v Ženeve, o ktorej informovala agentúra Reuters i televízia BBC. Podľa WHO si nákazlivá krvácavá horúčka vyžiadala životy 4951 pacientov spomedzi celkovo 13.567 potvrdených alebo pravdepodobných ...

ŽILINA: Polmiliónovú dotáciu využije žilinská NFsP na rekonštrukciu nosnej časti

Žilina 31. októbra (TASR) – Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) Žilina využije dotáciu 500. 000 eur, ktorú jej na výjazdovom rokovaní v Žiline schválila vláda SR, na rekonštrukciu nosnej časti nemocnice s najväčším počtom lôžkových oddelení. Na tlačovej konferencii o tom dnes na pôde žilinskej radnice informoval riaditeľ FNsP Žiline Štefan Volák.

USA: Zdravotnej sestre z Maine súd nariadil karanténu

Washington 31. októbra (TASR) - Sudca amerického štátu Maine dnes vydal dočasné nariadenie karantény pre zdravotnú sestru Kaci Hickoxovú. Tá sa nedávno vrátila z ebolou zasiahnutej severoafrickej krajiny Sierra Leone, kde sa starala o pacientov nakazených nebezpečným vírusom, a vo štvrtok svojvoľne porušila 21-dňovú domácu karanténu. Rozhodnutie hlavného sudcu Okresného súdu štátu Maine ...

ÚVZ SR: Lekári nahlásili menej chorých

Bratislava 31. októbra (TASR) - Lekári nahlásili počas uplynulého týždňa celkovo 48.482 akútnych respiračných ochorení. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom tak došlo k poklesu chorobnosti o 0,8 percenta. TASR informoval hlavný hygienik SR Ivan Rovný.

ZDRAVIE:V Bratislave i okresoch Senec a Pezinok spustili výjazdovú LSPP pre deti

Bratislava 31. októbra (TASR) - V Bratislave i celom Bratislavskom kraji môžu počas noci či víkendov zavolať rodičia k chorému dieťaťu lekára domov. Umožňuje to výjazdová forma Lekárskej služby prvej pomoci (LSPP), ktorú tento týždeň začala poskytovať Komplexná záchranná služba Bratislava-Nové Mesto. "Detská výjazdová služba LSSP v Bratislave a v okresoch Senec a Pezinok nadväzuje na spustenie...

V Libérii otvorili veľké centrum pre liečbu eboly; WHO zdôrazňuje ochranný odev

Monrovia/Ženeva 31. októbra (TASR) - Jedno najväčších centier pre liečbu eboly otvorila Libéria vo svojej metropole Monrovia, informovala dnes agentúra AP. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) tento týždeň uviedla, že počet nakazených smrtiacim vírusom v tejto západoafrickej krajine podľa všetkého klesá, varovala však, že všetky protiopatrenia musia zostať v platnosti, pretože tento trend sa ...

ZDRAVIE: Počet respiračných ochorení a chrípky v týždni mierne klesol

Bratislava 31. októbra (TASR) - V končiacom sa 44. kalendárnom týždni bolo v SR hlásených 48.482 akútnych respiračných ochorení (ARO), čo je chorobnosť s podielom 1643,4 na 100 000 osôb v starostlivosti lekárov. Chorobnosť v porovnaní s predchádzajúcim týždňom klesla o 0,8 percenta. Najvyššiu chorobnosť zaznamenali v Bratislavskom kraji, najnižšiu v Prešovskom kraji.

ŽILINA: Chorobnosť v Žilinskom kraji klesla o 2 percentá

Žilina 31. októbra (TASR) – Chorobnosť v skupine akútnych respiračných ochorení (ARO) klesla v 44. kalendárnom týždni v Žilinskom kraji v porovnaní s prechádzajúcim týždňom o 2 percentá, čo predstavuje chorobnosť 1643,76 chorých na 100. 000 obyvateľov. TASR o tom informovala Gabriela Košecká z oddelenia epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Žiline.

Čína posiela na pomoc v boji proti ebole špeciálnu jednotku armády

Peking 31. októbra (TASR) - Čína zvýšila svoju pomoc krajinám najhoršie postihnutým epidémiou eboly na 750 miliónov jüanov (123 miliónov dolárov). Oznámilo to dnes čínske ministerstvo zahraničných vecí. Peking takisto zvyšuje počet zdravotníkov vyslaných do regiónu o 200 na celkový počet 700, uviedol generálny riaditeľ odboru ministerstva pre africké záležitosti Lin Sung-tchien.

USA: Zdravotníčky budú štrajkovať za prísnejšiu prevenciu proti ebole

Washington 31. októbra (TASR) - Odborová organizácia zdravotných sestier v Spojených štátoch NNU zvolala vo štvrtok štrajk na vytvorenie nátlaku za lepšiu ochranu pred ebolou. Štrajk sa má uskutočniť 12. novembra. Informovala o tom dnes agentúra DPA.

Zobraz stránku:

Kontakt

Telefonický kontakt

www.Lekari.sk

Portál venovaný lekárom, medikom, zdravotníckym pracovníkom ... a pacientom.
Lekárne
E-mail:
Heslo:
Chcem sa zaregistrovať
Zabudol som heslo
Zdravotnícka firma
E-mail:
Heslo:
Chcem sa zaregistrovať
Zabudol som heslo
Zoznam Iné
E-mail:
Heslo:
Chcem sa zaregistrovať
Zabudol som heslo
Zdravotnícke pomôcky
E-mail:
Heslo:
Chcem sa zaregistrovať
Zabudol som heslo
Portál Lekarne.sk prevádzkuje spoločnosť: EURONET SK s.r.o. | Právne vyhlásenie |

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“.
Createb by WebCreative.info © 2009 - 2014 All rights reserved. Load time: 0.18